UMUT TACİRLİĞİ Mİ? ŞİFA MI?

Bu yüz yılda dünyada binlerce şifa tekniği var. Her gün bir yenisiyle karşılaşıyoruz. Arı zehrinden bile şifa yapanlar varmış bunu da dün öğrenmiş oldum. Şifa teknikleri elbette çeşitliliği olması bakımından güzel, ancak tedavi ediciliği bilimsel olarak kanıtlanmamış bir tekniği bu seni iyileştirir diye sunmamız etik değil. Bu bir deneyimdir ve her kişinin şifalanma yolu farklıdır. Tıbbı ve ilacı dışlamadan elbette yardımcı teknikler kullanmak benim de kendim ve çocuklarım için uyguladığım bir yöntem. Ve tabi danışanlarım için de. Bach Çiçekleri, – Duygusal İyileşme kitabımda uzunca anlattım- iki yıl önce tanıdığım ve eğitimini aldığım bir terapi tekniğiydi.

Homeopati’den yüz yıl sonra Dr. Edward Bach’ın İngiltere’de kendi bahçesinde yetiştirdiği bitkilerle insanların kişilikleri arasında kurduğu bağdan yola çıkarak oluşturduğu bir teknik diyebiliriz. Aslında felsefesi derin bir teknik. Şu hastalığı şu remedi ile çözeriz diyemiyoruz. Ancak şu hastalığa neden olan şu kişilik yapınızdan kaynaklanan dengesi ve frekansı bozulmuş duygularınızı çiçeğin frekansı dengeleyebilir ve elbette iyileşme yolunda size yardımcı olabilir diyebiliyoruz. Bu nedenle danışanlarıma remedi verirken hep şunu derim, kesin iyileşirsiniz diye bir söz veremem ama hayatınızda ve kişilik yapınızda epeyce farklılıklar ve değişimlere şahit olabilirsiniz. Remedilerin 6 ay ve 1 yıl içinde asıl dönüşümü başlatıyor ancak çocuklarda hemen etkili oluyor. Çocuklarda daha çok davranışsal ve duygu durum problemlerinde kullandık ve çok iyi sonuç aldık. Çocukların yaşadığı her sorunda ebeveynlerine Bach Çiçeklerini öneriyorum. Kendi çocuklarımda da sıklıkla başvurduğum bir yöntem olduğu için oldukça güveniyorum. Tekrar ediyorum kesinlikle sizi iyileştirir demiyorum, iyileşme yolunda size yardımcı olur diyorum. Danışanlarımdan biri çok tatlı bir geri bildirim yazmış iznini alarak paylaşmak istedim. Bunun gibi bir çok geri bildirim aldım ama her zaman paylaşmıyorum. Zira her şeyi paylaşmak umut tacirliğine girebilir. Oysa ki mesele şifalanmak.

‘Betül Hanım merhaba,

Öncelikle görüşmemiz sonrasında uzun uzun düşündüm. Size karşı farklı bir duygu hissediyorum, hayranlık, sevgi, ilgi, her şey var ☺

Umarım iyisinizdir. Ben ve kızım çok iyiyiz. 

Bach çiçekleri sonrası hayatımızda değişen durumları size aktarmak istedim.

Kullanırken bile ben kendimi bir tuhaf hissettim. Avazım çıktığı kadar bağırmak insanların yüzüne haykırmak istedim düşüncelerimi hep.

Eşime karşı duygu ve düşüncelerimi net bir şekilde söylüyorum. (Bu onun pek hoşuna gitmese de ☺)

Artık kabız değilim.

İnsanlar zayıfladığımı söylüyor ve ben hiç diyet yapmadım. Bence de bir incelme var bedenimde.

Ne kadar süre sonra etkili olur bilemiyorum. Triod va haşimoto hastalıklarım için tekrar test yaptırmak istiyorum. Sonuçları olumlu olur umarım.

Bach çiçeklerini kullanmaya başladığım ilk hafta inanılmaz baş ağrıları çektim ama bir süredir baş ağrısı yaşamıyorum.

Çok şiddetli bir regl dönemi geçirdim.

Kızım ile ilgili bahsetmek gerekirse;

Artık dokunma hassasiyeti kalmadı bence. 

Babası ona çok derinden sarıldığını söyledi. (İlaç kullandığımızı bilmiyor.)

Benim için çok önemli bir şey yapmıyor. Artık ellerini çırpmıyor. Bu konu için beyinde bir yeri kontrol edemediğini ve uzun süre terapi alması gerekiyor dedikleri bir hastalıktı. (proprioseptif gibi bir şeydi.)

Duyusal, dokunsal hassasiyeti olan ve aylarca terapi alması gereken bir çocuktan bahsediyoruz. Ne kadar teşekkür etsem az.

İnsanın evladı için çare bulamaması derdine derman olamaması çok acı bir şey. 

Bana o kadar güzel duygularını anlatıyor ki. Anne işe gitme seni özlüyorum diyor.

Eskiden bakardı bir şey diyemezdi. Beklerdim ki gitme desin. Dur desin. Tepkisiz kalırdı. Bu durum onun olgun davranması demek değildi biliyordum. Umarım daha iyi sonuçlar elde ederiz.

Sizinle tekrar görüşme arzusu var içimde ama ne konuşacağım diye kendime sorduğumda cevap yok. ☺ Her şey gönlünüzce olsun. 

Sevgiler ‘

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s