AY BURCUMUZ, ANNEMİZ VE DUYGULARIMIZ 2.KISIM

Daha önce belirttiğim gibi, ayın sadece bulunduğu burç değil, bulunduğu ev de çok önemlidir ve bir çok anlama gelir.

AY BURCU ASLAN

Aslan burcu, gösteriş, sahne, ortada olma, görünür olma konularını barındıran bir burçtur. Ay bu burçta, duygularını saklamayı, fazla gururlu olmayı, içten içe takdir edilme, onay alma, alkış toplama, görünme ve pohpohlanma isteğindedir. Ay konu olduğu için bu beklentileri ve istekleri daha çok bilinçaltındadır. Görünüşte hiç de öyle bir şey beklemiyor gibidir. Ay burcu aslanın özel hayatı gizlidir, kimseye kolay kolay açmaz. Ancak uç durumlarda bunun tam tersidir.

Aslan demek şan şöhret, yönetim, liderlik demek olduğu için kişi bu noktalardan beslenir. Ayı aslan olan kişilerin anneleri, onları fazlasıyla koruyarak, pohpohlayarak ve diğer çocuklarından ayrı tutarak büyütür. Anne güçlüdür ve ön plandadır. Her şeyin en iyisini isteyen bir anne vardır. Dolayısıyla çocuğunun da en iyisi olmasını ister. Bu bazen çocukta annem için en iyisi olmalıyım programı geliştirebilir bilinçdışında. Anne ona kral ya da kraliçe gibi davrandığı için insanların kendilerine böyle muamele etmesini ister. Ay aslanlarda bundan dolayı narsistik bir yapı geliştirebilir. O anne için harika bir çocuktur, hatta bazen ailenin reisidir. Lider olma isteği buradan gelir ayı aslan burcu olanların. Her şeyin en iyisini yapma isteği de bundan dolayıdır. Ancak bu istekleri nedeni ile travmatik ilişkilere çekilir, kendini değersiz hissetme, yetersiz hissetme gibi durumlarla karşılaşabilir.

Erkek haritalarında ay aslan burcunda ise eş göstergesi olarak, ünlü, güçlü, tanınmış, popüler bir kadınla evleneceğinin göstergesidir. Ay aslanın tekamül etmesi gereken nokta, takdir edilme, pohpohlanma, onay alma ihtiyacını bir kenara bırakıp, takdir, etmeyi, pohpohlamayı, onaylamayı bir başkasına yapabilmeyi, ve duygularını açıkça ifade edebilmeyi öğrenmelidir.

AY BAŞAK BURCUNDA

Bir kere ay başak burcunda, kontrolcü, titiz, çalışkan, kuralcı, disiplinli, detaycı, mükemmeliyetçi bir anne verir. Eleştiren bir annedir. Ancak bu eleştiri her şeyin mükemmel olmasını istemesindedir. Dolayısıyla ay burcu başak olan da bu şekilde ilerler hayatta. Eleştirir ve mükemmeliyetçidir. Ay başak, sağlık takıntıları verebilir. Çünkü annede de sağlıkla ilgili korkuları vardır. Annem ya ölürse bana ne olur diye düşünen çocuklar genelde ay başaklardır.

Ay başaklar çalışmaktan beslenirler. Çalışmayı çok severler. İşkolik olma ihtimalleri vardır. Eş seçiminde de çok titiz davranırlar, dolayısıyla geç evlenebilirler. Zor işlerde oldukça başarılı ve çözümcülerdir. Temel ihtiyacı güvendir. Karşıdakine güvenmek ister. Önce güvenir sonra harekete geçer. Teknik konularda beceriklidir. Başkalarına nasıl hizmet vereceğini iyi bilir. Herkesle yakın olmaz, seçici olduğu için az arkadaşları vardır. Onlara da genelde yardımcı davranır.

Erkek haritalarında eş göstergesi olarak, zeki, pratik, titiz bir eş verebilir. Bazen uçlarda obsesif kompulsif bozukluğu olan bir eş verebilir. Bu nedenle kendi takıntılarını ve kontrolcülüklerini çözmeli ve eleştirmeden bir ötekine yaklaşmayı bilmelidir, ay başaklar.

AY TERAZİ BURCUNDA

Kararsızlık denince akla gelen kişiler ay burcu terazi olanlardır. Oldukça flörtöz kişilerdir ve uyumludurlar. İlişkilerde pek istikrar gösteremezler. Ay terazi anneler, sosyal, kibar, nazik, dış görüşüne çok önem veren annelerdir. Çocuğunun giyimine karışma ihtimali vardır. Estetik anlayışını çocuğa dayatabilir.

Ay burcu terazi olan kişi de annesi gibi diplomatik  ve naziktir. Başkalarını memnun etme gayreti içinde olabilirler. Kararsızlık en büyük sorunlarıdır bu nedenle ay terazilerin kararlı olmayı ve seçim yapmayı öğrenmeleri gerekmektedir. Annesinin sosyal arkadaşı haline gelmiş olan bu çocuk, sosyalleşmeye çok alışkın olduğu için birebir ikili ilişkilerde problem yaşayabailir.

Etraflarında hep birileri olsun isterler zira anneden birebir ilişki içinde duygusal olarak pek de beslenmediği için partnerini duygusal anlamda nasıl besleyeceğini bilemeyebilirler. Ancak ilişkiler her zaman onlar için çok önemlidir. Özgürlüğü sevse de yalnız başına kalmak onu huzursuz eder. Ay terazi erkekleri iyi giyimli, kaliteli yaşayan, keyfine düşkün biridir. Romantizmi sever.

İdeal ve mükemmel eşi ararlar ancak asla böyle biri olmadığını zorlayıcı deneyimler sonucunda öğrenmiş olurlar. Tekamül noktası, dış güzellikten çok içe ruha önem vermeyi bilmeli ve birebir duygusal ilişki kurmayı, kararlı olmayı öğrenmelidirler.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s