BEN KİMİM

Öyle sanıyorum ki hayatımız boyunca cevabını aradığımız soru bu ‘Ben Kimim’. Bu soruya bulduğumuz cevap büyük ihtimalle tüm taşlarımızı yerine oturtacak. Peki neden bu sorunun cevabını bulmak bu kadar zor. Çünkü cevap bir anda gelmiyor, sen şusun sen busun, a evet ben buyum diye olmuyor, sabır, emek, cesaret ve yolda olmayı istiyor cevap.

Dünyaya gelişimizle adına ömür dediğimiz bir yola çıkıyoruz. Aslında her şey dünyaya gelişimizle başlamıyor. Yani kim olduğumuzu kimlerden doğduğumuz belirlemiyor. Biraz daha geriye gidebiliriz. Yani daha bedenlenmeden anne rahmine düşmeden önce bir tasarım olarak anne babamızın zihninde biz kimdik. Belki öncelikle buraya bakmak gerekiyor. Şimdi düşünün ki babanız sizi zihninde bir erkek evlat olarak tasarladı. Anneniz ise bir türlü yolunda gitmeyen bu evliliğe bir çocuk daha getirmek istemedi. Annenizin zihnindeki tasarım bir çocuğum daha olmasın. Babanızın ki ise olsun ama erkek olsun. Şimdi bu iki tasarımı birleştirelim ve döllenin.  Nihayetinde annenizin yumurtası olan parçanız, babanızın spermi olan parçanızı kendine doğru çekiyor. Oooo o da ne bu bir x kromozomu. X ve x birleşiyor ve babanızın tasarımının dışında bir cinsiyet gelişiyor. Fiziksel beden olarak bir kız çocuğu dünyaya gelecek. Fakat sizin bilinciniz döllenmeden çok daha öncesinde var olduğu için siz bu durumdan hiç de memnun değilsiniz. Düşünsenize hayatınız boyunca sevgilerine ihtiyaç duyacağınız iki insandan birini hayal kırıklığına uğratacaksınız. Ancak henüz ümidinizi yitirmediniz zira fiziksel olarak kız olabilirsiniz evet babanız biraz hayal kırıklığına uğramış olabilir fakat bu işin bir de ruhsal kısmı var. Ruhsal olarak erkek gibi olma şansınız hala var. Ve siz bu program üzerine kendinizi programlamaya başladınız. Bu hikayenin tam tersi de olabilir, anneniz tarafından erkek babanız tarafından kız ya da her ikisi tarafından da erkek beklenmiş tasarlanmış bir kız çocuğu olabilirsiniz.

Gelelim doğuma, zar zor bir doğumla dünyaya geldiniz. Evdekiler pek memnun değil. Bu enerji hemen beden hafızanıza kaydoluyor ve hormonlarınız farklılaşmak üzere programlanıyor. İleride ergenlikle başınıza iş açacağını iyi biliyorsunuz. Bir şekilde babanızın kızı olarak ancak erkeksi bir ruhla büyüyorsunuz ve babanız gün geliyor sizinle övünüyor. Ordunun içine bıraksam bir şey olmaz, on tane erkeğe bedel, keşke diğerleri de bunun gibi olsaydı diyor. Veee sonunda hakkettiğiniz övgüyü erkek gibi davranarak elde ediyorsunuz. Ergenliğe geliyorsunuz, yeni bir macera başlıyor.

O güne kadar her şey iyiydi. Fakat o günlerde vücudunuzda bir şeyler değişiyor. Bir gün kanamaya başlıyorsunuz. Kurulmuş bir saat çalmaya başlıyor ve size yeniden kadın olduğunuzu hatırlatıyor. Bu şimdiye kadar oluşturduğunuz yapıp çat diye ikiye bölüyor. Utanıyorsunuz, sıkılıyorsunuz, daralıyorsunuz, nereden çıktı bu şimdi diyorsunuz. Ve ölümcül darbe gibi regl ağrılarınız bedeninize musallat olmaya başlıyor. Hatta bazen o kadar direniyorsunuz ki yumurtalığınızda kistler oluşturarak regli engelliyorsunuz. Bilinçaltınız rahat ediyor oh be bir parça da olsa yırttık diyor. Bilinçli yanınız olan bitene anlam veremiyor. Aşırı tüylenme, sivilcelenme, regl ağrıları, kistler…. Bana ne oluyor neden böyle diye üzülüp duruyorsunuz. Ancak bilinçaltının sizi nelerden kurtardığının farkında değilsiniz.

Ve üçüncü bölüm gelip çatıyor. Evlilik. Fiziksel olarak hala bir kadın olduğunuz için ruhen eril de olsanız karşınıza biri çıkıyor ve evleniyorsunuz. Bu sefer de cinsel problemler baş gösteriyor. Ürkütücü ilk gece mitleri ve geçmişten getirdiğiniz erkek olmak daha iyidir gibi kodlar ve ruhsal olarak eril olmanız ile birleşince evlendiğiniz adamın size dokunması, sizinle sevişmesi hoşunuza gitmiyor ve bir türlü geçmeyen migren ağrılarınız baş gösteriyor. Adet olmayı bu sefer dört gözle bekliyorsunuz çünkü adet olmak sevişmemektir sizin için. Bu işten de böylelikle sıyrılmış oluyorsunuz. Fakat bilinçdışınızın bir çözümü daha var. O kadın olmaya dayanamıyor ve bir an önce size anne olmanızı emrediyor. Şimdi bir hedefiniz var öncesinde acı veren sevişmek bile zevk veriyor. Ve sonunda istediğinizi elde ediyorsunuz. İstediğiniz sperm yumurtanızla birleşiyor. Siz de büyük ihtimalle ya erkek istiyorsunuz ya da kız. İkisinde de gizli bir hırs barındırıyorsunuz. Erkek olması işinize geliyor çünkü zaten bu sizin içsel programınız. Ancak bazen bilinçli olarak kız istersiniz ya da istediğinizi sanırsınız fakat bilinçaltınızdaki arzu çocuğun erkek olmasıdır. Hasılı hamile kalıyorsunuz, büyük ihtimalle zor geçen bir hamilelik ve bir doğumdan sonra sizi kadın olmaktan uzaklaştıracak annelik rolüne sokacak ve o role yapıştıracak olan mucizeniz dünyaya geliyor. O günden sonra zaten yolunda gitmeyen cinsel hayatınız tamamen bitiyor, artık sizin de bir gücünüz var ve adamı tamamen dışarı atıyorsunuz. Artık gölgelerin gücü adına güç bende moduna geçiyor bilinçaltınız. Şimdi herkesin canına okuma zamanı. Fakat bu süreçte kendinizin de canına okuyacağınızdan haberiniz yok.

Siz artık annesiniz, ben kimim sorusuna verilecek şimdilik en iyi cevap bu. Okuduğunuz onlarca annelik ve bebek bakımı kitaplarının şimdi işe yarama zamanı. Fakat hepsinin bir hayal kırıklığı olduğunu anlamanız uzun sürmüyor. Bir süre sonra eve gelen bu yeni misafirle ne yapacağınızı bilemiyorsunuz ve öfke patlamaları yaşıyorsunuz. Aslında bilmediğiniz şey misafirle ne yapacağınız değil, gömdüğünüz fakat anne olmakla beraber ortaya çıkan tabiri caizse bir yanardağ gibi patlayan kim olduğunuza dair geliştirilen savunma mekanizmaları ve döllenmeden itibarenki yaşadığınız dram.

Evet bu bir kadının dramıdır. Kız çocuğu olamamak, kadınlığa geçiş yapamamak, cinsel haz duyamamak, kadınlığı ona hatırlatan her şeyi hayatından çıkarmak… Bu kendini yaşayamamanın dramıdır. Ben kimim sorusuna aldığınız karmakarışık cevabın ızdırabıdır.

 

Devamı mı…. Bir sonra ki yazıda…. Sağlıcakla kalın…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s